Piła - Dzielnicowi rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Piła - Dzielnicowi rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 03.12.2019

Policjanci dzielnicowi z Piły dbając o kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży regularnie prowadzą spotkania z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Podczas spotkań z dziećmi z pilskich przedszkoli funkcjonariusze omówili zagrożenia dnia codziennego, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przestrzegli przed ryzykownymi zabawami oraz przypomnieli o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Edukacja z zakresu prewencji kryminalnej od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na kształtowanie się prawidłowych nawyków związanych z dbaniem o bezpieczeństwo własne jak i innych osób. Dlatego też dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile cyklicznie prowadzą spotkania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci spotkali się z dziećmi z pilskich przedszkoli. Mundurowi omówili jak bezpiecznie zachowywać się w domu, podczas zabaw na podwórku i w przedszkolu. Policjanci przypomnieli także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Nie zabrakło także porad dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu. Dzieci uczyły się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Przedszkolaki utrwalały numery alarmowe oraz poznały sposoby sprawdzania przytomności i udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Przedszkolaki miały także możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowach, zadawały mnóstwo pytań, wykazując się jednocześnie znakomitą znajomością przepisów ruchu drogowego, numerów alarmowych i sytuacji, które wymagają ich użycia. Miały także okazję zapoznać się z elementami umundurowania. Niezwykle istotną częścią spotkania były rozmowy na temat noszenia odblasków. Policjanci przypomnieli, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie, bardziej bezpieczni.

Żaneta Kowalska