Kalisz - Odpowie za kradzieże z włamaniem - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Kalisz - Odpowie za kradzieże z włamaniem

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 38-latka podejrzanego o osiem kradzieży z włamaniem. Mężczyzna „specjalizował się” we włamaniach do pojazdów. Zabierał pozostawione wewnątrz urządzenia elektroniczne. Już wkrótce sąd zadecyduje o dalszym losie podejrzanego. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło 13 listopada b.r. Sprawca włamał się do samochodu skąd zabrał m.in. rejestrator samochodowy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 800 złotych.

Do kolejnego włamania doszło już następnego dnia. I tym razem łupem sprawcy padł rejestrator samochodowy. Właściciel osobowej hondy wycenił straty na kwotę blisko 600 złotych. W przeciągu kilkunastu następnych dni, doszło do kolejnych sześciu tego typu włamań. Z zaparkowanych aut ginęły pozostawione wewnątrz urządzenia elektroniczne. Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną kwotę ponad 4 tys. złotych.

Ustaleniem sprawcy przestępstwa zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Zebrane przez nich informacje oraz równocześnie powadzone czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia i zatrzymania osoby, która miała związek z tymi zdarzeniami. Sprawcą włamań okazał się 38-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie przeszukań funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.

 

 

Anna Jaworska-Wojnicz/PG