Aktualności

Koło - Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjant z Wydziału Kryminalnego kolskiej jednostki w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 57-latek kierował Daewoo Lanosem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Policjant, który na co dzień służy w Wydziale Kryminalnym, 24 czerwca br. w godzinach wieczornych, na jednej ze stacji paliw w Kole zauważył mężczyznę, który kupił wódkę, po czym odjechał samochodem. Może nie było by w tym nic podejrzanego, gdyby nie fakt, że po kilkunastu minutach ten sam mężczyzna przyjechał po kolejną butelkę wódki. Z uwagi na podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, funkcjonariusz postanowił zainterweniować.

Jak się szybko okazało, mężczyzna w ogóle nie kontrolował kierunku jazdy, dlatego policjant postanowił zajechać mu drogę, aby uniemożliwić dalszą, budzącą zagrożenie jazdę. Funkcjonariusz od razu wyjął kluczyki ze stacyjki Daewoo i natychmiast powiadomił o tym dyżurnego Policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego. Urządzenie do badania trzeźwości wskazało w organizmie 57-latka ponad 2,5 promila alkoholu.

Dzięki zdecydowanej postawie policjanta, nie doszło do tragedii. Drogowy przestępca stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

Weronika Czyżewska/PG