KWP – Zatrzymana oszustka - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Zatrzymana oszustka

Data publikacji 01.07.2020

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozpracowali sprawę oszustw na funkcjonariusza Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymana kobieta oszukała co najmniej 4 osoby. Usłyszała zarzuty oszustwa oraz podszywania się pod funkcjonariusza publicznego. O jej losie zadecyduje teraz Sąd. Grozi jej nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali kobietę podejrzewaną o podszywanie się pod funkcjonariusza Krajowej Administracji Skarbowej. 45-latka z Poznania udając pracownika KAS, oferowała załatwienie w dobrych cenach legalnego sprzętu elektronicznego oraz AGD. Na wszystkie zakupione przedmioty obiecywała faktury. Sprzęt miał pochodzić z licytacji prowadzonych przez Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu.

Pokrzywdzeni zamówili u kobiety różnorakie przedmioty m.in. samochód osobowy, mikrofalówki, lodówki, laptopy, telefony, wentylatory i wpłacili na poczet tego zaliczki w łącznej kwocie 6,5 tys. zł. Jak się później okazało oszustka wcale nie miała zamiaru dostarczać towaru i ponownie spotykać się z zamawiającymi. Utrzymywała z nimi kontakt i grała na zwłokę.

26 czerwca br. policjanci ustalili i zatrzymali podejrzaną o te oszustwa poznaniankę. W miejscu jej zamieszkania mundurowi znaleźli dokumenty i notatki, pełniące rolę „biznesplanu” jej przestępczego procederu. Ponadto zabezpieczono sprzęt elektroniczny oraz pieniądze pochodzące z przestępstwa.

Kobieta usłyszała zarzuty oszustwa oraz podszywania się pod funkcjonariusza publicznego. O jej losie zadecyduje teraz Sąd. Grozi jej nawet 8 lat więzienia.  

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Dominika Pupkowska-Bral