KWP - Nowi policjanci w szeregach wielkopolskiej policji - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Nowi policjanci w szeregach wielkopolskiej policji

Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliły 82 osoby. Nowo przyjęci do służby, policjantki i policjanci, złożyli ślubowanie. Te uroczystości na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie całego województwa wielkopolskiego.

Nowo przyjęci do służby, policjantki i policjanci, złożyli w ubiegłym tygodniu uroczyste ślubowania. Ze względu na pandemię uroczystości odbywały się bez zaproszonych gości, w małych grupach. Insp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu gratuluje nowym funkcjonariuszom wybrania służby w Policji. Życzy im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń. 

Dla wszystkich nowych policjantów to były bardzo ważne chwile, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Służba w szeregach wielkopolskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zbierania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w jednostkach garnizonu wielkopolskiego: w Poznaniu, Złotowie, Wrześni, Wolsztynie, Turku, Śremie, Szamotułach, Rawiczu, Pile, Ostrowie Wlkp., Nowym Tomyślu, Międzychodzie, Grodzisku Wlkp., Lesznie, Środzie Wlkp., Obornikach, Gnieźnie i Turku. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w tej trudnej, ale jakże satysfakcjonującej służbie.

Dominika Pupkowska-Bral